Výhody stínící techniky

I bez klimatizace vám bude v létě příjemně

Nejnižší teploty v létě jsou kolem čtvrté hodiny ranní, přičemž maxima dosahují denní teploty mezi 13. a 15. hodinou. A jak v tu dobu vypadá prosluněný pokoj? Nezastíněné okno propustí do interiéru až 88 % slunečního záření, takže osvěcuje stěny, všude na nábytku jsou různé odlesky, pouhý pohled dráždí oči, protože pokoj doslova hýří barvami, a navíc je tam nedýchatelno.
zatažené žaluzie
Odpočinek, studium nebo i pouhý pobyt v takové místnosti v letním odpoledni prakticky není možný. Už jen omezení přímého slunečního svitu výrazně změní celkovou atmosféru v místnosti: sníží vaší pocitovou teplotu a zajistí vizuální komfort. Přesto interiérové stínění pohlcuje sluneční paprsky prošlé oknem a ještě zahřívá vnitřní prostor. Clona umístěná v exteriéru má účinnost až desetkrát vyšší, protože odrazí až osmdesát procent slunečního záření zpět do venkovního prostředí.

stinná jídelna¨
Potřebu vytápění v zimních měsících omezíte o celou třetinu!

Nejnižší teploty v zimě jsou kolem osmé hodiny ranní, odpoledne jsou nejvyšší mezi 13.00 a 15.00 hodinou. V zimních měsících je Slunce nízko nad horizontem a jeho paprsky se dostávají okenními otvory hlouběji do místností. Odpoledne můžete bezplatnou energii Slunce využít k pasivnímu vytápění stínící technikou, v hodnotě přibližně 10 kWh na metr čtvereční. Vnitřní žaluzie a rolety se hodí do místností orientovaných na sever. Přes den by  měly být vytažené k dosažení maximálních tepelných zisků a v noci naopak zatažené, aby zabránily tepelným únikům skrze okna.

Na jižní, jihovýchodní a východní straně budovy prokazují zase vynikající službu venkovní žaluzie. Účinnost exteriérové stínicí techniky ještě zvyšují různé řídicí a ochranné prvky, například větrná a dešťová čidla, která vyšlou signál k automatickému zasunutí, časové spínání, či nastavení dovolenkového provozu.

Trendem jsou předokenní žaluzie a screenové rolety

Výhody stínící techniky
Share